Výstava v Lazebnické 3 otevřena!

Výstava v Lazebnické 3 otevřena!
Těšíme se na Vás v Lazebnické 3, kde na Vás čeká doprovodná výstava ke knize Poslední Herrmannovic holka. Seznamte se s dalším osudem některých postav zmíněných v knize i zajímavým domem z roku 1929. 

11. září 2020 byla v Lazebnické 3, posledním pozůstatku opavského obchodního domu Herrmann & Vogel, zahájena doprovodná výstava ke knize Poslední Herrmannovic holka. V budově, kterou nechal roku 1929 vystavět Ervin Herrmann podle návrhu opavského architekta Ericha Geldnera, na Vás čeká několik střípků a fotografií doplňujících vzpomínky Evy Herrmannové, a zejména zajímavý prostor prozářený denním světlem, které poskytuje prosklená střecha.  

Výstava bude otevřena nejméně do konce října 2020 v prvním patře domu v ulici Lazebnická 3 v otevírací době prodejny bytového textilu Olzatex, přes kterou je potřeba projít – všední dny od 8 do 17 hodin a v sobotu dopoledne do 12 hod.  Součástí výstavy je i výběr archivních dokumentů mapujících osud obchodního domu Herrmann & Vogel od roku 1945 do jeho definitivního uzavření koncem 50. let. Pro ty, kteří by neměli v Lazebnické dostatek času si dokumenty prostudovat přikládáme elektronickou verzi zde ke stažení.  

Velmi děkujeme všem obyvatelům domu za pomoc s přípravou výstavy. Bytovému textilu Olzatex za uvolnění krásného prostoru a přípravu závěsů, Květinářství Slunečnice za krásnou květinovou výzdobu a studiu Valušek Interiér za pomoc s přípravou prostor a zejména za výrobu a zapůjčení originálního nábytku od nadané opavské designérky Veroniky Valuškové.


Fotografie


Dokumenty

Archivní dokumenty Herrmann & Vogel
Poslední Herrmannovic holka na sociálních sítích

fotografie - starý ručně psaný dopis pro Hugo Herrmann

KONTAKTY

Projekt Lazebnická 3 spravuje společnost Herrmann & Vogel spol. s r.o.

Klára Popovová
klara@holz.cz
+420 607 822 558