Pozvánka na výstavu Poslední Herrmannovic holka & její dům

Pozvánka na výstavu Poslední Herrmannovic holka & její dům
V září 2020 bude v Lazebnické 3 otevřena malá výstava ke knize Poslední Herrmannovic holka, která blíže představí historii i současnost této zajímavé stavby.

Srdečně Vás zveme do Lazebnické 3, kde proběhne v pátek 11. září 2020 od 16 hodin zahájení malé výstavy Poslední Herrmannovi holka & její dům. Výstava tvoří drobnou doprovodnou akci ke knize Poslední Herrmannovic holka a zároveň připomíná 110 let od vzniku obchodního domu Herrmann & Vogel, který býval za první republiky druhým největším obchodním domem v Opavě.

Výstava představí historii obchodního domu, samotné budovy v Lazebnické 3 i židovské rodiny, která obchodní dům vlastnila. Přijďte si prohlédnout fotografie a dokumenty připomínající Masarykovské Československo i smutnou éru našich dějin a začtěte se do knihy Poslední Herrmannovic holka.

Výstava bude následně další dva měsíce volně přístupná ve všední dny od 8 hod. do 17:30 hod. a v sobotu od 8:30 hod. do 12:00 hod (v návaznosti na otevírací dobu Bytového textilu Olzatex, přes který je nutno projít).


fotografie - starý ručně psaný dopis pro Hugo Herrmann

KONTAKTY

Projekt Lazebnická 3 spravuje společnost Herrmann & Vogel spol. s r.o.

Klára Popovová
klara@holz.cz
+420 607 822 558