Projekt malého parčíku u domu v Lazebnické 3

Projekt malého parčíku u domu v Lazebnické 3
V rámci oživování okolí domu vznikl ve spolupráci s mladými architekty projekt parčíku, který by navazoval na dům a poskytl prostor pro sousedské setkávání.

U domu č. 3 v ulici Lazebnická bychom rádi vytvořili živý veřejný prostor, v němž se budou setkávat rodiče s dětmi, sousedé i náhodní kolemjdoucí, a vznikl by tak příjemný zelený kout tvořící určitou protiváhu sousednímu parkovišti.

Prostranství sousedící s domem č. 3 v ulici Lazebnická slouží v současné době k venčení domácích mazlíčků. Rádi bychom toto místo proměnili v udržovaný veřejný prostor určený rodinám s malými dětmi a setkávání sousedů i návštěvníků centra Opavy.

  • Hřiště pro nejmenší: Na druhé straně Lazebnické se nachází malé hřiště určené svou povahou zejména pro starší děti. Zde by rodiče s malými dětmi našli pískoviště, houpačku a zeleň určenou pro hraní.
  • Zahrada ve veřejném prostoru: Péči o zeleň v parčíku by převzalo květinářství Slunečnice reprezentované paní Marcelou Plačkovou.
  • Posezení a sousedské setkávání: Židličky by byly za hezkého počasí k dispozici rodičům i jiným kolemjdoucím, nevyužívaný prostor tzv. francouzského dvorku domu č. 3 by se tak nabídl veřejnosti.
  • Bezpečný prostor pro děti: Vzhledem k těsné blízkosti parkoviště by byl parčík lemován květinami v dřevěných truhlících, díky čemuž by se rodiče nemuseli obávat, že dítě vběhne pod auto.

V roce 2018 jsme s tímto plánem oslovili město Opavu, které nicméně prozatím pracuje na vlastním plánu revitalizace okolí, na jehož výsledek se velmi těšíme. Pevně věříme, že se v městském projektu najde prostor i pro tento malý parčík, na jehož realizaci se jako majitelé domu rádi budeme podílet.


fotografie - starý ručně psaný dopis pro Hugo Herrmann

KONTAKTY

Projekt Lazebnická 3 spravuje společnost Herrmann & Vogel spol. s r.o.

Klára Popovová
klara@holz.cz
+420 607 822 558