Návrat k tradici v Lazebnické 3

Návrat k tradici v Lazebnické 3
Původní obchodní dům Herrmann & Vogel, jehož 110 narozeniny letos připomínáme, se specializoval na galanterijní zboží a další nezbytnosti pro domácnost a po "Bredovi" byl druhým největším obchodním domem v Opavě. Díky současným nájemníkům se daří na tuto tradici navázat.

Poté co byl dům v ulici Lazebnická 3 po revoluci navrácen Evě Herrmannové a prošel rekonstrukcí, rozhodl se její syn Michal (který se o dům staral) navrátit budově alespoň částečně její původní účel a v prvních dvou patrech zřídil obchodní prostory. V současné době v Lazebnické sídlí tři firmy, které všechny svým způsobem navazují na původní obchodní dům, který nabízel galanterijní zboží a další nezvytnosti pro domácnost.

Přízemní prostory osídlila již před téměř 15 lety paní Marcela Plačková a její úžasné květinářství Slunečnice, díky němuž se dům dostal do povědomí mnoha Opavanů. V první patře se pak nachází Olzatex nabízející nejen bytový textil, ale také vstřícnost a dobré rady skvělých prodavaček. Trojici pak uzavírá úspěšné interiérové studio pana Valuška, které se za poslední roky výrazně rozrostlo, ale svou základnu má stále v Lazebnické.

Díky přítomnosti obchodních prostor je dům přístupný široké veřejnosti a návštěvníci květinářství, textilu i interiérového studia mohou obdivovat nadčasovost této budovy z roku 1929 a její krásnou prosklenou střechu, která zajímavým způsobem propojuje obě patra a zalévá prostory příjemným denním světlem.


fotografie - starý ručně psaný dopis pro Hugo Herrmann

KONTAKTY

Projekt Lazebnická 3 spravuje společnost Herrmann & Vogel spol. s r.o.

Klára Popovová
klara@holz.cz
+420 607 822 558